Polecane chłodzenia CPU

Polecane chłodzenia CPU

Kupując nowy procesor zazwyczaj w pudełku znaleźć można także dedykowane chłodzenie mające zapewnić poprawne warunki pracy - nazywane potocznie jako "box". Mimo to, bardzo często ich problemem jest mało wydajna i jednocześnie głośna praca. Co jednak, jeżeli chcemy zwiększyć kulturę pracy bez poświęcania wydajności? W takim wypadku warto zainteresować się nawet najtańszymi dedykowanymi chłodzeniami CPU. Jeżeli jednak w planach macie wykonanie procedury podkręcania procesora, warto zdecydować się na bardziej zaawansowane konstrukcje. Najdroższe modele znajdą zaś swoje zastosowanie w przypadku wydajnych jednostek wydzielających tym samym dużo ciepła. Poniżej przedstawimy Wam polecane chłodzenia procesora.

 

SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024

Jednym z najbardziej budżetowych zestawów dostępnych w ofercie sklepu Trysja jest propozycja firmy SilentiumPC: model oznaczony jako Spartan 3 PRO HE1024. Został on przez producenta wyposażony wentylator o średnicy 100mm, mogący osiągnąć prędkość obrotową sięgającą nawet do 2000 obrotów na minutę. Ze względu na swoje obniżone gabaryty można go z powodzeniem stosować nawet w mniejszych obudowach.

SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012

SilentiumPC Fortis 3 HE1425

Innym produktem, na który chcemy zwrócić Waszą uwagę jest Fortis 3 HE1425. Nowa wersja flagowego zestawu chłodzenia CPU jest pozbawiona problemów swojego poprzednika. Warto także podkreślić, że wykorzystywany w nim jest asymetryczny radiator, dzięki któremu nie będziecie mieć najmniejszego problemu z montażem nawet obok wysokich pamięci RAM. W pudełku znajdziecie także zestawy montażowe dopasowane do różnych typów podstawek procesora - również tych dedykowanym procesorom Ryzen i 8 generacji Intela.

SilentiumPC Fortis 3 HE1425

SilentiumPC Grandis 2 XE1436

Polski producent zdecydowanie zdominował to zestawienie pod kątem opłacalności. Kolejną naszą propozycją dla wymagających użytkowników (w tym także i graczy) jest Grandis 2 XE1436. Również i w tym przypadku nowa wersja zestawu jest jednoznaczna z pozbyciem się starych problemów, wliczając w to problematyczny montaż. Model ten doskonale dogada się z wieloma socketami dedykowanymi zarówno procesorom Intela, jak i AMD. Jest to konstrukcja dwuwieżowa, w której przepływ powietrza napędzają 2 wentylatory: mniejszy z nich ma średnicę 120 milimetrów, natomiast większy - 140 milimetrów.

SilentiumPC Grandis 2 XE1436

be quiet! Dark Rock PRO 3 BK019

Mówiąc o chłodzeniach komputerowych nie sposób nie wspomnieć o marce be quiet!. Dark Rock PRO 3 BK019 to doskonały wybór, kiedy chcecie, aby za ogromną wydajnością szedł również ponadprzeciętny, wyróżniający się design. Wśród wymienionych przez nas modeli ten jest zdecydowanie najdroższym jednak nie bez powodu. Jego wydajność plasuje się na poziomie 250W TDP, co jest gwarancją niskich temperatur nawet w przypadku potężnych, podkręconych jednostek. Obecne w nim są dwa wentylatory PWM: 120 milimetów na przodzie, a także 135 milimetrów wewnątrz.

be quiet! Dark Rock PRO 3 BK019

Jak widać, wybierając cooler do swojego komputera mamy ogromny wybór. Głównym kryterium w trakcie doboru dla wielu będzie cena. Warto jednak zorientować się w parametrach technicznych takich jak wykorzystane wentylatory, konstrukcji, czy sposób zasilania i kontroli obrotów. Zwrócić należy również uwagę na wykorzystywany przez nas socket procesora - wraz z jego typem zmienia się także układ i rozstaw śrub montażowych. W zależności od modelu zmienia się zapewniany przepływ powietrza, a także sam wygląd, zestawu, co docenią z pewnością esteci i entuzjaści obudów z przezroczystym panelem bocznym ze szkła hartowanego lub plexi.

 

Polecane chłodzenia procesora:

Jesteśmy autoryzowanym partnerem

Gigabyte

Asus

Masz pytanie ?

Zadzwoń

(22) 114 00 07, 509 900 897

lub

Napisz do nas

* - pola obowiązkowe