Intel Coffee Lake 8700, 8400 i 8100 - co oferują te procesory?

Intel Coffee Lake 8700, 8400 i 8100 - co oferują te procesory?

Przez długi czas rynek procesorów komputerowych nie mógł się pochwalić żadnymi oszałamiającymi nowościami. Sytuacja zmieniła się jednak wraz z premierą najnowszych modeli AMD. Nie da się ukryć, że był to jeden z czynników, dla których Intel był zmuszony do zaprezentowania konsumentom nowych produktów. Efektem tego jest seria Coffee Lake, w której znaleźć można modele posiadające oznaczenia 8100, 8400, 8600 i 8700. Entuzjaści podkręcania także znajdą coś dla siebie dzięki wariantom z odblokowanym mnożnikiem - te posiadają w oznaczeniu literę "K".

Intel Coffee Lake, czyli więcej rdzeni i wątków

Do tej pory kolejne generacje CPU, które pojawiały się na rynku różniły się przede wszystkim poborem mocy, a także taktowaniem zegara. Odmieniła to ósma generacja procesorów ze stajni niebieskich. W porównaniu do poprzedniej, zostały one wyposażone w dodatkowe rdzenie oraz wątki, co zdecydowanie przekłada się na wydajność w grach i aplikacjach zoptymalizowanych w kierunku wielowątkowości. Świetnym tego przykładem jest chociażby gra Crysis, której silnik graficzny pokazał pazur dopiero po latach, kiedy pod strzechami zwykłych graczy znalazły się procesory komputerowe AMD Ryzen i Intel Coffee Lake.

I3-8100 - doskonały wybór w budżetowym komputerze.

Najniższym wariantem w całej serii jest i3-8100. Jego zegar taktowany jest z częstotliwością na poziomie 3,60 GHz, co jest solidną propozycją w tym segmencie cenowym. Biorąc pod uwagę liczbę obecnych w nim rdzeni staje się on wyborem niemalże oczywistym, szczególnie że jego wydajność plasuje się na poziomie modeli i5 siódmej generacji (znanej także jako Kaby Lake). Dzięki temu świetnie sprawdzi się w budżetowych konfiguracjach, jakich używają osoby, które nie chcą wydawać fortuny na wydajny sprzęt.

intel core i3-8100 coffee lake

I5-8400 Coffee Lake, solidny rywal dla Ryzena

Segmentem, w którym Intel ucierpiał najbardziej w wyniku premiery nowego sprzętu AMD była średnia półka - w nią doskonale wpasował się Ryzen 1600 dzięki oferowanemu przez siebie kompromisowi między wydajnością w grach i aplikacjami profesjonalnymi. Intel i5-8400 wyraźnie stawia na graczy, co widać w oferowanych parametrach technicznych. Mniejsza w porównaniu do popularnego modelu AMD liczba wątków jest rekompensowana przez większą częstotliwość taktowania, co przekłada się bezpośrednio na uzyskiwaną liczbę klatek na sekundę. Z licznych testów w grach wynika, że w przypadku niektórych tytułów sięgać ona może nawet kilkunastu procent. Jednocześnie należy zaznaczyć, obydwie propozycje zapewniają wydajność wystarczającą do uzyskania  absolutnie płynnej rozgrywki w rozdzielczości Full HD bez konieczności znacznego obniżania ustawień graficznych.

intel core i5-8400 coffee lake

Procesory dla wymagających, czyli i7-8700

W naszym sklepie znajdzie obydwa warianty procesora i7-8700. Biorąc jednak pod uwagę, że spoiwo termiczne, jakie zostało w nich zastosowane to niesławny już "glut", sugerujemy, aby przy okazji jego zakupu wyposażyć się w wydajny układ chłodzenia. Dzięki niemu jedne z najwydajniejszych modeli wpisujących się w serię Coffee Lake będą mogły pracować w niższych temperaturach. Możliwe stanie się także ich efektywne podkręcenie, co z kolei skutkować będzie jeszcze bardziej efektywną pracą. Zwiększy się także żywotność, jaką może pochwalić się się i7-8700K. Dotyczy to także reszty wymienionych wcześniej konstrukcji. Warto także nadmienić, że ten wariant świetnie sprawdza się również w zastosowaniach profesjonalnych - na przykład wytrzymałościowych obliczeniach inżynierskich albo renderowaniu materiałów wideo. Nie ulega wątpliwości, że jeżeli chcecie zainwestować w nową platformę, to obecny okres sprzyja dostępności wydajnych komponentów.

intel core i7-8700 coffee lake


Jesteśmy autoryzowanym partnerem

Gigabyte

Asus

Masz pytanie ?

Zadzwoń

(22) 114 00 07, 509 900 897

lub

Napisz do nas

* - pola obowiązkowe