Karty graficzne GTX 1060 - porównanie niereferencyjnych modeli 6 GB


Szał kryptowalut wciąż trwa sprawiając, że karty graficzne są droższe niż kiedykolwiek. Na czymś jednak grać i pracować trzeba. Biorąc pod uwagę rozkład cen, jesteśmy zdania, że optymalnym wyborem pod względem wartości stosunku wydajności do ceny jest w tej chwili układ Nvidia GeForce GTX 1060 w wersji wyposażonej w 6 GB pamięci typu GDDR5. Porównanie go do poprzedniej generacji ukaże wynik plasujący się pomiędzy modelami GTX 970, a 980. Jednocześnie jest lepiej zoptymalizowany pod kątem poboru prądu do oferowanych możliwości. Z tego też powodu zdecydowaliśmy się przedstawić Wam 3 niereferencyjne modele tych kart graficznych, jakie znajdziecie w ofercie sklepu Trysja. Dwa z trzech produktów pochodzą od firmy Asus, trzeci zaś - Palit.

karty graficzne gtx 1060 asus dual

Wielkie porównanie kart graficznych - Asus Dual GeForce GTX 1060 OC

Pierwsza z propozycji firmy Asus uwzględniona w porównaniu to cechujący się stylowym designem swojej obudowy Dual w wersji OC. Jego taktowania zostały fabrycznie podkręcone, co oznacza dla Was większą wydajności po wyjęciu z pudełka. Za chłodzenie karty graficznej odpowiadają dwa wentylatory Wing-Blade o średnicy wynoszącej 90 mm. Własny odpromiennik ciepła dostała ponadto 4 fazowa sekcja zasilania, dzięki czemu możemy być pewni co do stabilności działania karty nawet w jej podkręconym wydaniu. Osoby korzystające z kilku monitorów z pewnością ucieszy także obecność dwóch gniazd HDMI z których pomocą oprócz sygnału wideo prześlą także audio. Niestety Asus Dual GeForce GTX 1060 OC to najgorętsza i najgłośniejsza z oferowanych przez nas kart graficznych. Znajdziecie ją pod adresem:

karta graficzna gtx 1060 asus strix


Asus Strix Geforce GTX 1060 - najchłodniejsza z porównywanych kart graficznych

W środku stawki pod względem głośności jest flagowa propozycja firmy Asus. Jest to ogromny, bo o długości aż ponad 30 cm model Strix z serii Republic of Gamers. Biorąc pod uwagę gabaryt tego modelu warto się upewnić przed zakupem, że rzeczywiście zmieści się on w posiadanej przez Was obudowie. Oddając wersji Strix sprawiedliwość, emitowany przez niego hałas jest w pełni uzasadniony. Pochodzi on z systemu chłodzenia, na który składają się wentylatory Wing-Blade o średnicy 90 mm. Jednocześnie w pełnym obciążeniu Asus Strix GeForce GTX 1060 to najchłodniejsza karta graficzna z uwzględnionych przez nas w porównaniu trzech modeli. Entuzjaści własnoręcznej konfiguracji będą wniebowzięci. Wszystko to za sprawą dużego pola do popisu, jakie zostało zostawione w kwestii ustawienia krzywej pracy wentylatorów. Miłośnicy diod LED RGB również będą zadowoleni dzięki funkcjonowaniu systemu Aura RGB pozwalającego na dowolne skonfigurowanie oświetlenie omawianego modelu. Opisany model znajdziecie w naszym sklepie:

karta-graficzna gtx 1060 palit jetstream

Palit GeForce GTX 1060 JetStream

Świetnym kompromisem pomiędzy kulturą pracy, wydajnością i ceną jest Palit JetStream. Jednocześnie to najtańszy z dostępnych modeli w ramach oferty sklepu Trysja. Cechą, która go wyróżnia w porównaniu jest zdecydowanie wydajny, a zarazem cichy układ chłodzenia wykorzystujący dwa wentylatory o średnicy wynoszącej 90 mm. Zapewnia ono cichą i chłodną pracę nawet po dokonaniu podkręcenia układu GeForce GTX 1060. Warto tutaj także wspomnieć o obecności rozwiązania Dual Bios, które pozwala na korzystanie z karty graficznej nawet po uszkodzeniu jej podstawowego Firmware mogącego zajść na przykład w wyniku nieudanej aktualizacji. Design tego modelu nie każdemu musi się podobać, jednak bez zaprzeczenia ma swoje uroki. Tworzywo ABS, z którego została wykonana obudowa doskonale imituje metal. Sprawia to, że karta graficzna Palit GeForce GTX 1060 JetStream doskonale uzupełni każdy modernistyczny projekt. Przedstawioną wersję układu znajdziecie pod adresem:

Podsumowanie oraz wnioski

Podsumowując, kierowanie się suchym taktowaniem w przypadku niereferencyjnych modeli kart graficznych GTX 1060 nie ma większego sensu. Powód jest prosty - nawet najmocniej podkręcone egzemplarze wykazują w porównaniu wzrost wydajności nieprzekraczający wartości 5%. Zamiast tego sugerujemy, aby skupić się na kulturze pracy, ponieważ hałasujący zestaw komputerowy z pewnością nie dostarczy przyjemnego doświadczenia podczas wielogodzinnych sesji z ulubionym tytułem. Dlatego właśnie waszej uwadze polecamy produkt znany jako Palit JetStream, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego cenę porównaną z innymi rozwiązaniami.


Jesteśmy autoryzowanym partnerem

Gigabyte

Asus

Masz pytanie ?

Zadzwoń

(22) 114 00 07, 509 900 897

lub

Napisz do nas

* - pola obowiązkowe